  • THS10R18J
THS10R18J
advertisement
Manufacturer No:
THS10R18J
HK JDW NO:
792-THS10R18J
Datasheet:
THS10R18J
Description:
TE CONNECTIVITY / CGS THS10R18J RESISTOR, AL CLAD, 10W R18 5%
Step5Bar-code shipping tag
THS10R18J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to THS10R18J.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    180mOhm
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Length
    7mm
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm