  • THS15R68J
THS15R68J
advertisement
Manufacturer No:
THS15R68J
HK JDW NO:
792-THS15R68J
Datasheet:
THS15R68J
Description:
TE CONNECTIVITY / CGS THS15R68J RESISTOR, AL CLAD, 15W R68 5%
Step5Bar-code shipping tag
THS15R68J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to THS15R68J.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    680mOhm
  • Power Rating
    15W
  • Voltage - Rated DC
    265V
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Voltage - Rated AC
    265V
  • Lead Length
    7mm
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm