  • TIBPAL20R6-25CFN
TIBPAL20R6-25CFN
advertisement
Manufacturer No:
TIBPAL20R6-25CFN
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-TIBPAL20R6-25CFN
Package:
28-LCC (J-Lead)
Datasheet:
TIBPAL20R6-25CFN
Purchasing and Inquiry
TIBPAL20R6-25CFN Overview
Type Surface Mount mounting is used for mounting the PLD stock.There is a programmable type of PLD Programmable logic device? called PAL.IMPACT-X? PAL? Series provides the best value on the market in terms of performance-cost ratio.Electronics industry users widely use the 28-LCC (J-Lead) because of Programmable logic array's low packaging cost.Programmable logic devices are used for Programmable array logic's Packaging to use Tube-materials.A voltage input is provided for 5V.Programmable 2 I/Os are included.Power is always provided by 5V.Inputs dedicated to the 12 axis are embedded in it.It has a 28 termination.28 pins on the board are used for specific purposes.In addition to REGISTER PRELOAD; POWER-UP RESET, there are other features as well.At the moment, 75°C is the highest working temperature.A maximum supply voltage (Vsup) can be achieved at 5.25V.There should be a larger voltage difference between 4.75V and Vsup, which is the supply voltage.Programmable logic devices run on 25MHz frequency.
TIBPAL20R6-25CFN Features
Mounting type of Surface Mount
Input voltage of 5V
2 I/Os
25MHz clock frequency
TIBPAL20R6-25CFN Applications
  • Low power applications
  • Power-limited applications
  • High performance applications
  • high-performance microcomputer systems
  • Industrial
  • Battery operated devices
  • Microcomputer systems
  • Software
  • High-end communication equipment
  • High-speed Devices
Step5Bar-code shipping tag
TIBPAL20R6-25CFN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-LCC (J-Lead)
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tube
  • Series
    IMPACT-X™ PAL®
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    28
  • Additional Feature
    REGISTER PRELOAD; POWER-UP RESET
  • HTS Code
  • Technology
    TTL
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J28
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    75°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    PAL
  • Number of I/O
    2
  • Voltage - Input
    5V
  • Speed
    25ns
  • Clock Frequency
    25MHz
  • Propagation Delay
    25 ns
  • Organization
    12 DEDICATED INPUTS, 2 I/O
  • Output Function
    MIXED
  • Number of Dedicated Inputs
    12
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    11.5062mm