  • TIBPAL20R8-25CFN
TIBPAL20R8-25CFN
advertisement
Manufacturer No:
TIBPAL20R8-25CFN
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-TIBPAL20R8-25CFN
Datasheet:
TIBPAL20R8-25CFN
Purchasing and Inquiry
TIBPAL20R8-25CFN Overview
PLD stock mounting is Type Surface Mount.Program type of PLD Programmable logic device? PAL is programmable.The IMPACT-X? PAL? Series is the best value on the market due to Programmable logic array's performance-cost ratio.As a result of Programmable logic array's package, the 28-LCC (J-Lead) is widely used in electronics.Programmable array logic's Packaging is made with Tube-materials.We provide the Programmable logic device's input voltage for 5V.At all times, 5V powers the Complex Programmable logic device.The board is equipped with 12-dedicated inputs.Programmable logic devices are constructed with 28 terminations.Board 28 pins serve specific purposes.The list of additional features includes REGISTER PRELOAD; POWER-UP RESET, for example.There is a maximum working temperature of 75°C at the moment.A maximum supply voltage (Vsup) can be achieved at 5.25V.Vsup, the Supply Voltage, ought to be higher than 4.75V.Programmable logic devices clock at 25MHz H25MHz.
TIBPAL20R8-25CFN Features
Mounting type of Surface Mount
Input voltage of 5V
25MHz clock frequency
TIBPAL20R8-25CFN Applications
  • Electrically Devices
  • Microcomputer systems
  • Programmable Logic Devices
  • High-speed Devices
  • Industrial
  • High-end communication equipment
Step5Bar-code shipping tag
TIBPAL20R8-25CFN
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-LCC (J-Lead)
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tube
  • Series
    IMPACT-X™ PAL®
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    28
  • Additional Feature
    REGISTER PRELOAD; POWER-UP RESET
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J28
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    75°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    PAL
  • Voltage - Input
    5V
  • Speed
    25ns
  • Clock Frequency
    25MHz
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Organization
    12 DEDICATED INPUTS, 0 I/O
  • Output Function
    REGISTERED
  • Number of Dedicated Inputs
    12
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    11.5062mm