  • TJ0831030000G
TJ0831030000G
advertisement
Manufacturer No:
TJ0831030000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-TJ0831030000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.150 3.81mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets TJ Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Quantity:
In Stock : 9757
Step5Bar-code shipping tag
TJ0831030000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    8
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Insulation Height
    0.437 11.10mm
  • Termination Style
    Screw
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-28 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Voltage - IEC
    300V
  • Plug Wire Entry
    180°
  • Wire Gauge or Range - mm²
    1.5mm2
  • Wire Strip Length
    6-7mm
  • Current - IEC
    10.5A