  • TJ1671500000G
TJ1671500000G
advertisement
Manufacturer No:
TJ1671500000G
HK JDW NO:
48-TJ1671500000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets TJ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
TJ1671500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    16
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.594 15.09mm
    12-24 AWG
  • Voltage - IEC
    300V
  • Torque - Screw
    0.56 Nm (5.0 Lb-In)
  • Plug Wire Entry
    180°
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.34-2.5mm2
  • Wire Strip Length
    7-8mm
  • Current - IEC
    20A