  • TJT250100RJ
TJT250100RJ
advertisement
Manufacturer No:
TJT250100RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TJT250100RJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
TJT250100RJ
Description:
TE CONNECTIVITY TJT250100RJ RESISTOR, 100R, 5%, 250W, WIRE LEADED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TJT250100RJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Screw Holes
  • Operating Temperature
    -25°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    TJT
  • Size / Dimension
    7.087Lx3.150W 180.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    250W