  • TJT2501R5J
TJT2501R5J
advertisement
Manufacturer No:
TJT2501R5J
HK JDW NO:
792-TJT2501R5J
Datasheet:
TJT2501R5J
Description:
TE CONNECTIVITY TJT2501R5J RESISTOR, 1R5, 5%, 250W, WIRE LEADED
Step5Bar-code shipping tag
TJT2501R5J
  • Operating Temperature
    -25°C~250°C
  • Size / Dimension
    7.087Lx3.150W 180.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Power Rating
    250W
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm