  • TJT500100RJ
TJT500100RJ
advertisement
Manufacturer No:
TJT500100RJ
HK JDW NO:
792-TJT500100RJ
Datasheet:
TJT500100RJ
Description:
TE CONNECTIVITY TJT500100RJ RESISTOR, 100R, 5%, 500W, WIRE LEADED
Step5Bar-code shipping tag
TJT500100RJ
  • Operating Temperature
    -25°C~250°C
  • Size / Dimension
    12.99Lx3.15W 330.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power Rating
    500W
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm