  • TK16A45D(STA4,Q,M)
TK16A45D(STA4,Q,M)
advertisement
Manufacturer No:
TK16A45D(STA4,Q,M)
HK JDW NO:
4669-TK16A45D(STA4,Q,M)
Package:
TO-220-3 Full Pack
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 270mOhm @ 8A, 10V 450V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 22529
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TK16A45D(STA4,Q,M)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    TO-220SIS
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    270mOhm @ 8A, 10V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    16A
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    450V
  • Continuous Drain Current (ID)
    16A
  • Rds On Max
    270 mΩ