  • TKH45P47R0FE-TR
TKH45P47R0FE-TR
advertisement
Manufacturer No:
TKH45P47R0FE-TR
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TKH45P47R0FE-TR
Package:
PFC10 (TO-126 SMT)
Datasheet:
TKH45P47R0FE-TR
Description:
TKH Series, Thick Film, 47Ohm, 45W, ±1%, -55°C~175°C
Quantity:
In Stock : 13162
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TKH45P47R0FE-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    PFC10 (TO-126 SMT)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TKH
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.323W 12.00mmx8.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    45W
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm