  • TL-N20ME2 5M
TL-N20ME2 5M
advertisement
Manufacturer No:
TL-N20ME2 5M
HK JDW NO:
607-TL-N20ME2 5M
Datasheet:
TL-N20ME2 5M
Description:
10V~30V Inductive Module Plastic Cable Leads Module
Purchasing and Inquiry
TL-N20ME2 5M Overview
TL-N20ME2 5M Features
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.787 (20mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 40Hz
Package / Case: Module
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
TL-N20ME2 5M Applications
There are a lot of Omron Automation and Safety TL-N20ME2 5M Proximity Sensors applications.
  • Home appliances
  • Rice cookers
  • Assembly lines
  • Mobile Phones
  • Counter System
  • Office automation equipment
  • Air-conditioners
  • Parking
  • Wearables
  • Measurement of the distance from the target
Step5Bar-code shipping tag
TL-N20ME2 5M
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2014
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    40Hz