  • TL3AR033FTDG
TL3AR033FTDG
advertisement
Manufacturer No:
TL3AR033FTDG
HK JDW NO:
792-TL3AR033FTDG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TL3AR033FTDG
Description:
FIXED RESISTOR TL, CGS Series, Metal Foil, 33mOhm, ±1%, -65°C~170°C
Quantity:
In Stock : 6892
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL3AR033FTDG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TL, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    33mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm