  • TL50LG1T
TL50LG1T
advertisement
Manufacturer No:
TL50LG1T
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-TL50LG1T
Package:
Module
Datasheet:
Description:
LED Lenses TowerLight 50mm 12V Conti GRN NEMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL50LG1T
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TL50LG1T.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Base
  • Package / Case
    Module
  • Material
    Plastic
  • Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Green
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Diameter
    53mm
  • Height
    68mm