  • TLE9263BQXV33XUMA1
TLE9263BQXV33XUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TLE9263BQXV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TLE9263BQXV33XUMA1
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Description:
0.5mm Specialized Interface IC 13.5V 48-VFQFN Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
TLE9263BQXV33XUMA1 Overview
This fits well into the 48-VFQFN Exposed Pad package.A case of Tape & Reel (TR)is provided.In this case, this component is installed in accordance with Surface Mount.Automotiveis appropriate for this component.There is the potential for the device to supply 28V volts.It contains 48terminations.It is important to note that this device should be set to 13.5V.
TLE9263BQXV33XUMA1 Features
Set the part at 13.5V volts
TLE9263BQXV33XUMA1 Applications
There are a lot of Infineon Technologies TLE9263BQXV33XUMA1 Specialized Interface ICs applications.
  • USB 1.1 signal switching circuits
  • Communications systems
  • Industrial control systems
  • Cable Modem, Cable PC
  • Fiber–Fiber In The Loop (FITL), Fiber to the Home
  • Industrial and process control systems
  • ?Microwave transmission systems
  • Existing multiplexer applications (both fault-protected and
  • Transmit and
  • Short/Medium Loop: approximately 2000 ft. of 26 AWG,
Step5Bar-code shipping tag
TLE9263BQXV33XUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-VFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    28V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    13.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N48
  • Output Voltage
    3.3V
  • Interface
    SPI
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm