  • TLJR476M010S3200
TLJR476M010S3200
advertisement
Manufacturer No:
TLJR476M010S3200
HK JDW NO:
66-TLJR476M010S3200
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 18.8μA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TLJR476M010S3200
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    18.8μA
  • Ripple Current
    118mA
  • Height
    1.2mm
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.3mm