  • TLM3ADR075FTE
TLM3ADR075FTE
advertisement
Manufacturer No:
TLM3ADR075FTE
HK JDW NO:
792-TLM3ADR075FTE
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TLM3ADR075FTE
Description:
TLM, CGS Series, Metal Foil, 75mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TLM3ADR075FTE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.15mm
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TLM, CGS
  • Published
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%