  • TLR2ATTD10L0F
TLR2ATTD10L0F
advertisement
Manufacturer No:
TLR2ATTD10L0F
HK JDW NO:
430-TLR2ATTD10L0F
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
TLR Series, Metal Element, 10mOhm, ±1%, -65°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4948
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLR2ATTD10L0F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    260μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm