  • TLR2HDTE9L00F75
TLR2HDTE9L00F75
advertisement
Manufacturer No:
TLR2HDTE9L00F75
HK JDW NO:
430-TLR2HDTE9L00F75
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
TLR2HDTE9L00F75
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TLR Series, Metal Element, 9mOhm, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
TLR2HDTE9L00F75
    Select All
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    9mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Metal Element
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL STRIP
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height Seated (Max)
    0.032 0.81mm