  • TLR3A10WR020FTDG
TLR3A10WR020FTDG
advertisement
Manufacturer No:
TLR3A10WR020FTDG
HK JDW NO:
792-TLR3A10WR020FTDG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TLR3A10WR020FTDG
Description:
TLR, CGS Series, Metal Foil, 20mOhms, 1W, ±1%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLR3A10WR020FTDG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLR, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    20mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm