  • TLRF3A20DR020FTE
TLRF3A20DR020FTE
advertisement
Manufacturer No:
TLRF3A20DR020FTE
HK JDW NO:
792-TLRF3A20DR020FTE
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
TLRF Series, Metal Foil, 20mOhm, 2W, ±1%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLRF3A20DR020FTE
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLRF
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    20mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm