  • TLS805B1LDV33XUMA1
TLS805B1LDV33XUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TLS805B1LDV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TLS805B1LDV33XUMA1
Package:
10-TFDFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ Series 10-TFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 3988
Step5Bar-code shipping tag
TLS805B1LDV33XUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-TFDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Supply (Max)
    12μA
  • Voltage - Input (Max)
    42V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    50mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    3.65V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    8μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 50mA
  • PSRR
    60dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.366V
  • Output Voltage1-Min
    3.234V
  • Length
    3.3mm
  • Width
    3.3mm