  • TLS820F0ELV33XUMA1
TLS820F0ELV33XUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TLS820F0ELV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TLS820F0ELV33XUMA1
Package:
14-LSSOP (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Description:
Delay, Enable, Reset, Watchdog Fixed 0.65mm PMIC Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ Series 14-LSSOP (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4314
Step5Bar-code shipping tag
TLS820F0ELV33XUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Supply (Max)
    80μA
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Supply Voltage
    40V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    40A
  • Control Features
    Delay, Enable, Reset, Watchdog
  • Accuracy
    2 %
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • PSRR
    63dB (100Hz)
  • Dropout Voltage
    70mV
  • Min Current Limit
    201mA
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm