  • TLZ24B-GS18
TLZ24B-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ24B-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ24B-GS18
Datasheet:
TLZ24B-GS18
Description:
Zener Diodes 24 Volt 0.5 Watt IR = 0.04uA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLZ24B-GS18
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    35Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 21.5V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    35Ohm
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tolerance
    3%