  • TLZ3V3A-GS08
TLZ3V3A-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ3V3A-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ3V3A-GS08
Datasheet:
TLZ3V3A-GS08
Description:
Zener Diodes 3.3 Volt 0.5 Watt IR = 10uA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLZ3V3A-GS08
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2015
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    70Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 1V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Impedance-Max
    70Ohm
  • Test Current
    20mA
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tolerance
    3%