  • TMPM36BF10FG(DBB)
TMPM36BF10FG(DBB)
advertisement
Manufacturer No:
TMPM36BF10FG(DBB)
HK JDW NO:
4669-TMPM36BF10FG(DBB)
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
1MB 1M x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller TX03 Series 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 2083
Step5Bar-code shipping tag
TMPM36BF10FG(DBB)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TX03
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    72
  • Speed
    64MHz
  • RAM Size
    258K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V