  • TNPU0805432RBZEN00
TNPU0805432RBZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU0805432RBZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU0805432RBZEN00
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 432Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU0805432RBZEN00
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TNPU
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    432Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm