  • TNPU1206324KAZEN00
TNPU1206324KAZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU1206324KAZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU1206324KAZEN00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 324kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU1206324KAZEN00
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TNPU
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    324kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm