  • TNPU120633K0AZEN00
TNPU120633K0AZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU120633K0AZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU120633K0AZEN00
Description:
TNPU Series, Thin Film, 33kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU120633K0AZEN00
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm