  • TNPU120653K6AZEN00
TNPU120653K6AZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU120653K6AZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU120653K6AZEN00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 53.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU120653K6AZEN00
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    53.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%