  • TNPW040240R2FETD
TNPW040240R2FETD
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040240R2FETD
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW040240R2FETD
Package:
0402
Datasheet:
TNPW040240R2FETD
Description:
Thin Film, 40.2Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040240R2FETD
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0402
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    40.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW