  • TNPW040246R4FHED
TNPW040246R4FHED
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040246R4FHED
HK JDW NO:
873-TNPW040246R4FHED
Datasheet:
TNPW040246R4FHED
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040246R4FHED
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    46.4Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm