  • TNPW0603187KBYEA
TNPW0603187KBYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603187KBYEA
HK JDW NO:
873-TNPW0603187KBYEA
Datasheet:
TNPW0603187KBYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 187kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603187KBYEA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    187kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm