  • TNPW0603324RBETA
TNPW0603324RBETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603324RBETA
HK JDW NO:
873-TNPW0603324RBETA
Datasheet:
TNPW0603324RBETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 324Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603324RBETA
  • Feature
    Military
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    324Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    838.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%