  • TNPW060369R8DHEA
TNPW060369R8DHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060369R8DHEA
HK JDW NO:
873-TNPW060369R8DHEA
Datasheet:
TNPW060369R8DHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 69.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8776
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060369R8DHEA
  • Type
    Parameter
    Select All
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    69.8Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm