  • TNPW0603825RFHEA
TNPW0603825RFHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603825RFHEA
HK JDW NO:
873-TNPW0603825RFHEA
Datasheet:
TNPW0603825RFHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 825Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603825RFHEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    825Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm