  • TNPW080512K1BEEN
TNPW080512K1BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080512K1BEEN
HK JDW NO:
873-TNPW080512K1BEEN
Datasheet:
TNPW080512K1BEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 376
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080512K1BEEN
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm