  • TNPW08051K74BYEA
TNPW08051K74BYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08051K74BYEA
HK JDW NO:
873-TNPW08051K74BYEA
Datasheet:
TNPW08051K74BYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.74kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3607
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08051K74BYEA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm