  • TNPW08054K02BYCN
TNPW08054K02BYCN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08054K02BYCN
HK JDW NO:
873-TNPW08054K02BYCN
Datasheet:
TNPW08054K02BYCN
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08054K02BYCN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm