  • TNPW08055K11BXEA
TNPW08055K11BXEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08055K11BXEA
HK JDW NO:
873-TNPW08055K11BXEA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TNPW08055K11BXEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08055K11BXEA
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm