  • TNPW1206100KBEEN
TNPW1206100KBEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1206100KBEEN
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW1206100KBEEN
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW1206100KBEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2107
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1206100KBEEN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW e3
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%