  • TNPW12063K90BEEA
TNPW12063K90BEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12063K90BEEA
HK JDW NO:
873-TNPW12063K90BEEA
Datasheet:
TNPW12063K90BEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1505
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12063K90BEEA
    Select All
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Supplier Device Package
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C