  • TNPW120660K4BYEA
TNPW120660K4BYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120660K4BYEA
HK JDW NO:
873-TNPW120660K4BYEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW120660K4BYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 60.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120660K4BYEA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    60.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm