  • TNPW120666K5BYTY
TNPW120666K5BYTY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120666K5BYTY
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW120666K5BYTY
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 66.5kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120666K5BYTY
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    66.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW