  • TNPW1210162RBETA
TNPW1210162RBETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1210162RBETA
HK JDW NO:
873-TNPW1210162RBETA
Datasheet:
TNPW1210162RBETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 162Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1210162RBETA
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    162Ohms
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm