  • TNPW12102K37DETA
TNPW12102K37DETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12102K37DETA
HK JDW NO:
873-TNPW12102K37DETA
Datasheet:
TNPW12102K37DETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12102K37DETA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.37kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm