  • TNPW12109K10BEEA
TNPW12109K10BEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12109K10BEEA
HK JDW NO:
873-TNPW12109K10BEEA
Datasheet:
TNPW12109K10BEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12109K10BEEA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhms
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm