  • TO1608-3R3M
TO1608-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
TO1608-3R3M
HK JDW NO:
773-TO1608-3R3M
Datasheet:
TO1608-3R3M
Description:
TO1608-3R3M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
TO1608-3R3M
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm