  • TP-DCDC-1256GD-BT
TP-DCDC-1256GD-BT
advertisement
Manufacturer No:
TP-DCDC-1256GD-BT
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-TP-DCDC-1256GD-BT
Quantity:
In Stock : 16277
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TP-DCDC-1256GD-BT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    TP-DCDC
  • Size / Dimension
    4.60Lx3.50W x 1.57 H 116.8mmx88.9mmx39.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    70W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Voltage - Output 1
    56V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Current - Output (Max)
    1.25A