  • TPN7R504PL,LQ
TPN7R504PL,LQ
advertisement
Manufacturer No:
TPN7R504PL,LQ
HK JDW NO:
4669-TPN7R504PL,LQ
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 7.5m Ω @ 19A, 10V ±20V 2040pF @ 20V 24nC @ 10V 40V 8-PowerVDFN
Quantity:
In Stock : 16884
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPN7R504PL,LQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Operating Temperature
    175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U-MOSIX-H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    610mW Ta 61W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7.5m Ω @ 19A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.4V @ 200μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2040pF @ 20V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    38A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    24nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V